Društvo Prestop
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Društvo Prestop

Društvo za penalno in postpenalno obravnavo
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 2. delavnica, 28.1.

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeSre Dec 31, 2014 10:12 am

DELAVNICA: REŠEVANJE KONFLIKTOV

DATUM: 28.1.2014
IZVAJALKE: Kaja Bradeško, Tina Velišček, Maša Sternad
VODJA DELAVNICE:

VSEBINA:
1. UVOD:
1. Se pozdravimo, vprašamo kako so, se predstavimo (če so prisotni novi)/ponovimo imena

2. GLAVNI DEL:
1. Vaja - Puzzli – risanje 5 x večje: Uporabnikom pokažemo znano sliko (lahko npr. sliko Monalise). Sliko nato razrežemo v toliko delov kolikor bo uporabnikov (razrezani deli naj ne bodo popolnoma ravni, naj bo ''razgibano'', krive linije) in vsak uporabnik prejme svoj del. Naloga je, da vsak uporabnik nariše enak del, vendar je le-ta 5x večji od prejetega dela slike. Na koncu poskušamo vse 5x povečane dele slike sestaviti nazaj v isto sliko. Predvideva se, da s povečanimi deli slike ne bo možno ponovno enako sestaviti slike, kljub temu da so vsi prejeli enaka navodila. Vsak vidi različno svoj del slike, vsak si različno predstavlja 5-kratno povečavo, ter najverjetneje bodo vsi zatopljeni v kreiranje lastnega dela slike, ter ne bodo gledali na druge, ter prilagajali svoj del slike drugim.

1.1. Sledi debata (iztočnice/vprašanja):
- Kako različno vidimo isto stvar?  - tako se lahko velikokrat pojavi konflikt
-         Ste se med risanjem koncentrirali zgolj na svoje delo ali ste se ozirali tudi na druge?
- V konfliktu nisi sam, ne moreš gledati samo nase.
- Kako bi sliko morali narisati, da bi se ujemala?
- Kako rešujemo konflikte?
- Kakšne konflikte so imeli?
- Kako so jih reševali?
- Kako bi jih reševali danes?

2. Vaja - Na kakšen način rešuješ konflikte?
Pred seboj imamo 5 živali in njihove načine reševanja konfliktov (lahko  na list papirja narišemo 5 živali in pripadajoče lastnosti, ter vsak uporabnik obkroži žival v kateri se najbolj vidi, kar se tiče načina reševanja konfliktov):
- Noj: Skrijem glavo v pesek dokler problem ne izgine sam od sebe.
- Hišni pes: Grizem pohištvo, ko me nihče ne vidi.
- Sokol: Letim nad vsemi, ter izberem tarčo za napad.
- Kojot: Uporabim svoje možgane, da zmagam.
- Delfin: Lahko se borim, če je to potrebno, vendar raje odplavam stran.
Razdelimo liste uporabnikom, ter vsak uporabnik izbere eno žival v kateri se najbolj vidi. Menim, da lahko pri tej vaji sodelujemo tudi prostovoljke.

Diskusija:
- Zakaj ste izbrali določeno žival?
- Ali rešujete konflikte v življenju na podoben način?
- Ste se morda spomnili na kakšno življenjsko izkušnjo ob izbiri, katero?
- Se vam zdi izbran način soočanja s konflikti primeren?
- Kako bi lahko izboljšali način spopadanja s konflikti?


3. ZAKLJUČEK: Kratek teoretični uvod v meditacijo (tudi kot metoda umirjanja, koncentracije, iskanja poti k sebi) in izvedba ene meditativne vaje.


4. MATERIAL: škarje, slika Monalise, papir, pisala, več listov papirja z narisanimi živalmi in načini reševanja konfliktov (prinese Kaja), radio, sveča in vžigalnik za vajo meditacije (prinese Maša).


Nazadnje urejal/a Maša Pon Jan 26, 2015 4:18 pm; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeSre Dec 31, 2014 11:34 am

Js bi šla tut Laughing
Nazaj na vrh Go down
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimePet Jan 09, 2015 2:07 pm

you're in Very Happy
Nazaj na vrh Go down
nina.inanna@gmail.com




Število prispevkov : 31
Join date : 11/12/2012
Age : 32

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 22, 2015 10:14 pm

Živjo punce!
Vidim, da ste 3 napisane za delavnico naslednji teden, tako da samo sporočam, da jaz ne grem z vami, ker me ne bo v Lj naslednji teden. Se pa prijavljam na delavnico 8.2 Smile
Mejte se lepo Wink
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 22, 2015 11:33 pm

Kako si razdelimo to delavnico?
Meni je vseeno, lahko imam karkoli...samo da mi ni treba risat Laughing
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeSob Jan 24, 2015 3:56 pm

Lahko jz začnem z uvodom in z vajo ''risanje 5x večje'' in bom tudi priskrbela ves material za to vajo. Tina, ti pa lahko prevzameš 2. vajo, pa če ti ni do risanja lahko jaz priskrbim tudi slike živali in z napisanimi povedmi, ni panike! Tako da v bistvu lahko jaz priskrbim ves material za obe vaji Smile Maša je pa v temi 1. delavnice napisala, da se javi za zaključek delavnice s temo meditacije, tako da imamo lahko tako razdeljeno delavnico, vam je kul? Aja, pa moram opozoriti, da sem trenutno brez interneta, ker se nam je pokvaril modem, tako da ne bom tako ažurna glede odpisovanja, saj načeloma v pon bom imela zrihtano!

Nisem pa sigurna glede škarij, imam samo ''navadne'', nekje srednja velikost, je treba prinesti manjše? Potrebovali jih bomo pri 1. vaji, verjetno lahko samo ene prinesemo ne?
Nazaj na vrh Go down
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimePon Jan 26, 2015 4:14 pm

Živjo!

Super, da sta si že razdelili vodenje!
Male škarje lahko jaz prinesem, saj rabimo samo ene za razrez slike, če prav razumem?
Zaključek prevzamem jaz, tako kot je že Kaja povedala.

Nina, velja, 3 smo itak dovolj!

LP,

Maša
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimePon Jan 26, 2015 4:22 pm

Ja super bi blo, če bi lahko vsak uporabnik imel svoje škarje, da se ne bi čakali, samo verjetno to ni izvedljivo tudi zaradi določenih pravil ne?
Nazaj na vrh Go down
Kira Rupnik




Število prispevkov : 45
Join date : 31/10/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimePon Jan 26, 2015 6:24 pm

Kaja, a ne potrebujemo samo enih škarjic? - za razrez velike (začetne) slike?

Tale delavnica bo spet super, se veselim poročila Smile
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimePon Jan 26, 2015 6:36 pm

Ko bo uporabnik moral ustvariti petkratno povečavo svojega prejetega razrezanega dela slike, bo potreboval škarje, da izreže želeno velikost, ko bo ustvarjal le-ta povečan del. Dali jim bomo tudi papir, pisala, da ustvari ta povečani del slike, upam da ne kompliciram z razlago hehe
Nazaj na vrh Go down
Kira Rupnik




Število prispevkov : 45
Join date : 31/10/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimePon Jan 26, 2015 6:41 pm

aha ok, razumem Smile

Ne zdi se mi nič napačno, če ne bo imel vsak svojih škarij - tukaj se lahko učimo/učijo strpnost/sodelovanje Wink Vseeno pa bi bilo dobro, da nimate samo enih škarij, vsaj 2 ali 3, če se da Smile
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimePon Jan 26, 2015 6:42 pm

to se strinjam!Smile
ja ja, jih bomo priskrbeli več!
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeTor Jan 27, 2015 2:25 pm

Kaja, super, če lahko ti priskrbiš ves (slikovni) material. Js še printerja nimam v Ljubljani, tko da si me res rešila.
Prinesem pa js še ene škarje.
Razdelitev velja!
Se dobimo malo prej pred vhodom?
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeTor Jan 27, 2015 3:01 pm

Imam že pripravljeno za 2. vajo, 5 slik z živalmi in gor napisanimi načini spopadanja s konflikti, pa bom prinesla še različna pisala, liste in tud jaz še dvoje škarje Smile
Nazaj na vrh Go down
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeTor Jan 27, 2015 10:25 pm

ja, cca 8:10 pred Povšetovo, se vidmo!
Nazaj na vrh Go down
Kira Rupnik




Število prispevkov : 45
Join date : 31/10/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 8:13 pm

Punce, kako je bilo? Smile
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 1:28 pm

EVALVACIJA VZGOJNO-IZOBRAŽEVALNE DELAVNICE

ZPKZ Ljubljana
DATUM: 28.1.2015
IZVAJALKE: Kaja Bradeško, Maša Sternad, Tina Velišček
ŠT. PRISOTNIH UPORABNIKOV: 6  (3 novi, 1 je delavnico zapustil predčasno zaradi obravnave)
VSEBINA: Konflikti
__________________________________________________________________

o UVOD
Za začetek smo ponovno predstavile društvo in namen delavnic, predstavili smo se z imeni.

o GLAVNI DEL
- risanje 3-kratne povečave dela slike Mone Lise --> pogovor o konfliktih (vzrokih)
- slike z načini reševanja konfliktov --> pogovor o različnih načinih, vzrokih za njihovo uporabo, prednostih/slabostih določenega načina...

o ZAKLJUČEK
- kratek uvod in vaja meditacije
__________________________________________________________________

ANALIZA:
Uporabniki so bili zelo pozitivno razpoloženi, aktivno so sodelovali pri obeh vajah in debati. Seveda so bili nekateri bolj zgovorni, drugi pa bolj tiho, a nihče ni posebej izstopal (fino se mi zdi, da tistih bolj pasivnih ne silimo preveč k sodelovanju – malo spodbude že, a drugače jih pustimo v »comfort zone-u«, dokler vseeno spremljajo in sodelujejo). Nekateri so podelili par osebnih izkušenj, zdelo se mi  je, da so dobro razumeli povezavo vaj s konflikti in da so se nad nekaterimi stvarmi tudi zamislili.  Mislim, da jim je bila tudi vaja meditacije všeč, čeprav jo je predlagal uporabnik, ki danes ni bil prisoten. Feedback-a delavnice nismo izvedle, saj bi pokvarila efekt meditacije. Vseeno sem mnenja, da je bila uporabnikom delavnica všeč, saj so ob odhodu spraševali, kdaj in o čem bo naslednja. NA NASLEDNJI DELAVNICI MOREMO VPRAŠATI ZA FEEDBACK PREJŠNJE! Ob odhodu so vse pridno pospravili  Laughing

Med delavnico nas je nekajkrat zmotil paznik – parkrat z razlogom, enkrat pa je prišel  »preverit situacijo«, kar je rahlo zmotilo delo skupine, a ne prehudo. Tako pedagoginja kot pazniki so pokazali zanimanje za to, kar delamo.

Fotografiranje: kadar želimo kaj slikati, moremo vprašati pedagoginjo, ki bo prišla med delavnico in poslikala nekaj fotk z njihovim fotoaparatom ter jih potem poslala nam. Vsi udeleženci se morejo strinjati.
Nazaj na vrh Go down
Kira Rupnik




Število prispevkov : 45
Join date : 31/10/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 2:04 pm

Super! Smile

Sedaj imamo pripravljene še dve delavnici potem pa moramo načrtovati naprej. Bi se dobile že v naslednjem tednu - kakšno urco pred sestankom za prostovoljce, torej 4.2.? Ali raje kakšen drug dan? Kako ste kaj s časom?

lp

Kira
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 2:08 pm

Js mam 4. in 5.2. izpit popoldne...tko da ne morem.
Bi rajši potem, ko bo to mimo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 6:50 pm

Hm, a ni bilo rečeno, da v februarju sestanek prostovoljcev odpade, vsaj tako imam jaz zabeleženo?
Drugače sem jaz načeloma čist frej do 20.02., razen 4.2., 6.2., 9.2. in 11.2., takrat imam izpite (zaenkrat) Smile
Nazaj na vrh Go down
Kira Rupnik




Število prispevkov : 45
Join date : 31/10/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 7:04 pm

Kaja imaš prav!! Smile Jaz sem zamešala datume, se opravičujem!!

Počakajmo, da še Nina sporoči, kako ima čas potem se pa zmenimo za en datum.
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 7:38 pm

ja, dejmo med 5.-19.2., ko še ni faxa...
pa če se zmenimo dost vnaprej, lahko tut službo prilagodim...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





2. delavnica, 28.1. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 2. delavnica, 28.1.   2. delavnica, 28.1. Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
2. delavnica, 28.1.
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» 4. delavnica, 25.2.
» 3. delavnica, 11.2.
» 6. Delavnica, 25. 3.
» 7. Delavnica, 8. 4., 8:30 - 10:00
» 8. Delavnica, 22. 4.

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Društvo Prestop :: Prostovoljci :: Leto 2014/2015-
Pojdi na: