Društvo Prestop
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Društvo Prestop

Društvo za penalno in postpenalno obravnavo
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 12. delavnica, 17.6. (zadnja)

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeTor Apr 28, 2015 3:45 pm

Prijave:
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeSre Jun 03, 2015 1:12 pm

Se prijavljam.
Glede na to, da na predzadnji delavnici nihče izmed uporabnikov ni imel nobenega predloga kaj bi počeli, z idejami na plan Smile Spet kake igre? Prinesemo kaj za posladkati, npr. bonboni (to vedno vžge)? Da kaj napišejo/narišejo za zadnjo delavnico? Mogoče prinesemo nekakšno knjigico s praznimi stranmi, ter mora vsak nekaj napisati/narisati?
Nazaj na vrh Go down
nusa.vogrin




Število prispevkov : 31
Join date : 12/01/2015

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeSre Jun 03, 2015 8:53 pm

MAFIJA
Udeleženci sedijo v krogu, nekdo je vodja, pripovedovalec. Udeleženci so meščani, vodja pa posebej izbere morilca in policista. To naredi, ko mesto ˝spi˝ (meščani imajo sklonjene glave in zaprte oči). Ponoči, ko mesto spi, se morilec zbudi in izbere osebo, ki jo ˝ubije˝ (ta oseba je izločena). Policist pa lahko to opazuje (kasneje je njegova vloga, da prepriča meščane, kdo je morilec). Ko se mesto zbudi, debatirajo o tem, kdo je morilec, nekoga izberejo in ga izločijo. Zgodba se ponavlja, dokler ne izločijo pravega ˝morilca˝. Če je veliko udeležencev, je možno še dodati druge osebe npr. angel varuh ipd. obstajajo tudi variacije ˝morilca˝, kot je npr. požigalec (gasilci …).
Nazaj na vrh Go down
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeSob Jun 06, 2015 12:06 pm

kakšna je zdaj situacija glede zadnje delavnice, Nuša in Tina, že kaj vesta? Sporočita mi prosim nekje do srede, da pošljem v zavod,
Nazaj na vrh Go down
nusa.vogrin




Število prispevkov : 31
Join date : 12/01/2015

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeSre Jun 10, 2015 9:42 am

Jaz žal ne morem, ker imam ustni zagovor :/
Nazaj na vrh Go down
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimePon Jun 15, 2015 9:38 pm

Na delavnico gresta torej Kaja in Tina. Kaja ima evalvacijske liste - če bo možno/smiselno, dajte malo evalvirat, pa pogovorite se tudi o idejah za naprej. Preostali čas pa tako kot smo rekle, lahko kakšna igrica ali pa prosta debata.
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeTor Jun 16, 2015 9:07 pm

Hej!
js se res opravičujem za mojo ekstremno neodivnost. Res sm mela ful gužvo...pa malo mi je tudi šlo iz glave, priznam.

Se pravi Kaja, prineseš ti material? Imamo kakšne bonbone/sok/karkoli?

Js bi tistega morilca spustila - sej se sliši fajn, ma se mi zdi, da nobena od naju s Kajo ni sposobna tega odvodit...

Torej, kaj naj počnemo?

Js bi jih mogoče res najprej spodbudila, naj nam neki napišejo. Tisti, k so bli na vsaj 2 delavnicah. Pač karkoli. Potem bi jim dala še vprašalnike (ja, preden karkoli začnemo delat, ker čene zmeraj zmanjka časa), pa še pogovorili bi se malo. Upam, da jih bo dovolj/večina takih, ki so že kdaj bili. Bi mogle nrdit reklamo, da bo pogostitev Smile

Drugače pa glede iger: kakšna ime, priimek, mesto/država, žival, rastlina, predmet...bi lahko blo ok. Kaj pravite?

Bom še malo premislila zdej, ko si grem neki za jest delat Smile
Nazaj na vrh Go down
KajaB




Število prispevkov : 119
Join date : 03/04/2013

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeTor Jun 16, 2015 9:27 pm

hej! ja, mi je Maša danes dala vrečko bonbonov, tako da bojo le-ti nekakšna pogostitev, jih je pa kar veliko, tako da pomoje bo čist okej Wink

glede igre mafija se strinjam, da jo spustive, saj bi res potrebovale Nušo, ki jo obvlada Smile

ja jz sm za, da jih čimbolj spodbudive, da mnagari res kaj napišejo/narišejo, tudi igra ime, priimek, žival mi je kul! Pa vprašalnike bom sabo prinesla in to bi jz kr vztrajala, da jih rešijo! Lahko prinesem nekaj listov, kulije...

Drugače pa sem že dva dni v pisanju seminarske in tudi jaz nisem utegnila prebrskati za ideje glede jutrišnje delavnice :/
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeSre Jun 17, 2015 12:10 am

Sem še 1x pregledala moj nabor iger in našla še 2, ki bi mogoče prišli v poštev:
zip-zap in miselna "se dotika" (razložim tam).
Za neko poglobljeno iskanje je zmanjkalo časa
Nazaj na vrh Go down
TinaVel




Število prispevkov : 71
Join date : 04/11/2012

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimePon Jun 22, 2015 11:11 pm

EVALVACIJA VZGOJNO-IZOBRAŽEVALNE DELAVNICE

ZAVOD: ZPKZ Ljubljana
DATUM: 17.6.2015
IZVAJALCI: Tina Velišček, Kaja Bradeško
ŠT. PRISOTNIH UPORABNIKOV: 5

VSEBINA: evalvacija delavnic (pisno, vprašalniki, ustno)

ANALIZA:
Noben se ni prijavil na delavnico, pedagoginja je spet skakala okoli in jih »nabirala«. Prišla sta dva, ki sta delavnice obiskovala dokaj redno, dva, ki sta bila večkrat (med njimi tudi »rušilec« delavnic) in en, ki je bil na zadnjih dveh delavnicah. Najprej se je vnela debata o življenju v zaporu, ki je kasneje prešla na debato o politiki in oblasti. Sva kar pustile, saj se nama je zdelo, da je za udeležence pomembno, da izrazijo svoje mnenje in »pojamrajo«. Potem sva jih prosile, da nama nekaj napišejo o delavnicah  - poteku, temah, izvajalkah... karkoli. Nekateri (še posebej) eden, so si vzeli veliko časa, eden pa sploh ni hotel. Potem sva jim dale še vprašalnike, ki ste jih pripravile na društvu – te so vsi rešili. Moram pa vseeno povedati, da vzorec ni ravno reprezentativen – na delavnici sta namreč bila 2 »manj kredibilna« udeleženca: prvi je naš »rušilec«, ki se mu je itak zdelo vse brez veze, drugi pa je bil samo na zadnjih 2 delavnicah, kjer nismo delali nič posebnega, zato je rekel, da delavnice niso imele nobene vsebine. Potem smo še ustno evalvirali delavnice.  Povzetek plusov: fajn je, k smo punce, ki jih ne vidijo veliko; fajn je, ker se lahko pogovarjamo/delimo mnenja; hitreje mine čas. Povzetek minusov: neuporabnost/nekoristnost. Uporabniki (oz bolj uporabnika) sta rekla, da nimajo od delavnice nobene koristi, razen tega, da jim mine čas. Da bi si mogli vse skupaj zastaviti bolj organizirano in osmišljeno (na določeno temo), da bi bilo bolj uporabno. Predlog: da bi se na eni od delavnic dobili s pedagoško službo/delavci in se pogovarjali o odnosih in komunikaciji med njimi (delavci-zaprte osebe). Namen: da bi opozorili na to, da jim delavci posvečajo premalo časa, da se ne zavzamejo zanje,... Kljub kritikam so se nam na koncu vsi zahvalili in rekli, naj še pridemo Very Happy Veseli so bili tudi bonbonov Laughing Naj še malo poudarim pozitiven vidik – bil je en uporabnik (tisti, ki je hodil najbolj pogosto), ki je bil z delavnicami zelo zadovoljen in nam je tudi napisal super  feedback in nas tudi drugače zelo pohvalil. Js sm mu dala tudi naslov, ker je rekel, da bi mi rad pisal – upam, da to ni narobe!
Malo bolj negativen feedback me ni prizadel, saj se mi zdi, da fanta, ki sta ga podala, pač nista razumela namena delavnic (ki pač ni neka neposredna korist) in sta si želela nekaj v stilu »naredite nekaj, da pridem čim prej vn«. Škoda je, da nismo dobili feedbacka od tistih, ki so hodili redno na začetku in so bili zelo zadovoljni – ki so aktivno sodelovali in so bili sposobni videti smisel v delavnicah z bolj globoko ali osebno temo. Na splošno sem  z celoto zelo zadovoljna 
Na koncu sva se jim zahvalili tudi midve in napisali feedback. Zahvalili sva se tudi Simoni za sodelovanje in trud in ji obljubili, da ji pošljemo poročilo/evalvacijo – saj ga naredite vsako leto, je tako?
Nazaj na vrh Go down
Maša

Maša


Število prispevkov : 216
Join date : 08/10/2012
Age : 35
Kraj : Ljubljana

12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitimeSob Nov 14, 2015 6:41 pm

Oj, Tina! Se opravičujem, ker odgovarjam zeeelo pozno - ravno sestavljam poročilo vseh delavnic, pa sem se lotila bolj podrobno prebirati vse evalvacije. Vprašala si, ali je narobe, da si posredovala svoj naslov - posredovala si ga sicer na lastno odgovornost, vendar v ''delovnem času'', kar pa ni skladno s pravili našega društva - uporabnikom nikoli in v nobenem primeru ne posredujemo nobenih svojih podatkov, še posebej ne tako zasebnih, kot je naslov ali telefonska številka. V kolikor bi nas kdo rad kontaktiral, mu lahko posredujete samo kontaktne podatke našega društva - poštni naslov Kardeljeva ploščad 16, 1000 Ljubljana (z razlogom imamo namreč poštni predal na faksu - ravno zato, da se ne izpostavljamo osebno) ali pa elektronsko pošto drustvo.prestop@gmail.com.

V prihodnje se torej prosim držimo pravila, da ne izdajamo nobenih kontaktnih podatkov, saj gre za našo zaščito, poleg tega pa ste vsi prostovoljci predstavniki našega društva in ne želimo si, da bi kdo dobil napačno podobo o našem delu.

P.S. Tina - te je uporabnik potem tudi kontaktiral?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





12. delavnica, 17.6. (zadnja) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 12. delavnica, 17.6. (zadnja)   12. delavnica, 17.6. (zadnja) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
12. delavnica, 17.6. (zadnja)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» 11. delavnica, 3.6.
» 9. delavnica, 6.5.
» 10. delavnica, 20.5.
» 8. Delavnica, 22. 4.
» 4. delavnica, 25.2.

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Društvo Prestop :: Prostovoljci :: Leto 2014/2015-
Pojdi na: